Deprecated: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/content/33/11999333/html/penaltikmk/modules/mod_lofk2slideshow/helper.php on line 292

Карикатура на денот

 Стадионот на Рома после натпреварот против Баерн Минхен ...

Тимот во нокаут, а Балотели на полувреме го менуваше дресот со Пепе

Марио Балотели може да очекува казна од страна на Брендан Роџерс поради својот непрофесионален однос...

ФОТО: Пример кој треба да го следат сите навивачи во светот

Навивачите на Рома се покажаа како вистински фанови на својот клуб, па и покрај катастрофата од Баер...

Фудбалерите на Баерн на прием кај папата

Папата Франциск приреди свечен прием за фудбалерите на Баерн Минхен, кои во Рим синоќа ја декласираа...

Кралска ноќ на Енфилд

Дербито на Енфилд му припадна на Реал Мадрид, Пандев и Галатасарај декласирани од „милионерите“.

Баварската машинерија ja смеле Рома

Вистинска голеада на вечерашниве натпревари од 3. коло на Лигата на шампиони.

Анчелоти: Сакам да се вратам во Англија

Тренерот на Реал Мадрид Карло Анчелоти изјави дека би сакал да се врати во Англија и пред завршување...

Манчестер јунајтед не успеа да стигне до третата победа во низа во Премиер-лигата, откако најтрофејниот англиски клуб ремизираше 2-2 на гостувањето против ВБА. „Ѓаволите“ не успеаја да ја оправдаат фаворитската улога, два пати се наоѓаа во негатива, но покажаа карактер и успеаја да се вратат, стигнувајќи до заслужен бод благодарение на голот на Блинд во самиот финиш од натпреварот.

Тренерот на францускиот тим Марсеј, Марсело Бјелса доживеа непријатност кога на мечот со Тулуз седна на чашка полна со жешко кафе.

Последнопласираниот тим на табелата во Серија А, Сасуоло, прв успеа да го сопре победничкиот чекор на актуелниот шампион Јувентус, играјќи 1-1 на домашен терен против големиот фаворит.

Холандскиот интернационалец Весли Снајдер е херојот на Галатасарај, кој славеше голем триумф над Фенербахче од 2-1 во големото дерби на турскиот фудбал.

Фудбалерите на Баерн Минхен ја продолжија доминацијата во Бундес лигата, додека нивните колеги од Дортмунд ја продлабочија кризата, откако го забележаа четвртиот пораз на последните пет натпревари.

Официјални претставници на Вардар и Шкендија меѓусебно постигнале договор на следните два натпревари меѓу овие два тима кои ќе се одиграат во недела и среда, да нема гостински навивачи, пренесува Спортклуб.

ПСЖ славеше со резултат од 3:1 на гостувањето кај Ленс, но оној момент што најмногу привлече внимание е исклучувањето на Единсон Кавани поради начинот на кој го прослави постигнатиот гол.

Меѓу коментарите на социјалните мрежи околу инцидентите на стадионот ЈНА во Белград, големо внимание предизвика Хрватот кој му се обрати на Албанец на порталот Б92.

Тренерот на Баерн, Пеп Гвардиола планира еден ден да го превземе Манчестер јунајтед, открива шпанскиот новинар Марти Перарнау во својата книга „Пеп доверливо“.

Видео на неделата

ПРИЈАТЕЛИ

Тип на денот